Cadet team Brno

Rakovecká 30, Brno

737 913 790

www.cadetteam.eu

Popis: Přijď mezi nás

- Je Ti 8 – 12 let?
- Chceš zkusit jachting v Brně?
- Nebojíš se vody?
- Umíš plavat?
- Chceš zažít nové dobrodružství s partou nových kamarádů?
Plachetnice Cadet
Plachetnice lodní třídy Cadet již třetí desetiletí brázdí vody našich rybníků a přehrad, kde svou ojedinělostí vzbuzuje pozornost mnoha turistů v okolí, zvláště malých dětí. Plachetnice Cadet je dvouposádková mládežnická třída pro závodnice a závodníky ve věku od 8 do 17 let.
Plachetnice lodní třídy Cadet je poměrně stabilní a hodí se pro závodní i rekreační plavbu do větru o síle od 2 m/s do 20 m/s (v silném větru pouze zkušené posádky). Je poměrně lehká a snadno se přepravuje třeba i za osobním automobilem na různé vodní plochy u nás i v zahraničí.
Plachetnici Cadet ovládají vždy dva členové posádky a to kormidelník a kosatník. Každým rokem se účastní seriálu pohárových závodů, které vrcholí Mistrovstvím ČR. Vybrané posádky se pak účastní zahraničních závodů, zvláště Mistrovství Evropy a Mistrovství světa. Při závodech se musí členové posádky vypořádat s mnoha nástrahami počasí a řešit složité situace při setkání shluku lodí, při startech a při objíždění bójek, které se vyskytnou v každém závodě. Děti si takto nejenom zlepší svoji fyzickou kondici, ale díky řešení mnoha problémů a nástrah, které se vyskytnou při závodech, si trénují praktickou dovednost a houževnatost, která se jim v životě bude hodit.
TJ Lodní sporty Brno, jachetní oddíl, vlastní několik provozuschopných plachetnic lodní třídy Cadet. Mladí začátečníci se mohou na této plachetnici naučit základy techniky a taktiky jízdy. Na trénincích se děti seznamují s jachtařskou teorií, kterou ihned zkoušejí v praxi za doprovodu motoráku.
V zimním období jsou lodě uloženy v loděnici. Mladí jachtaři si udržují svou fyzičku na kondičních trénincích v pronajaté tělocvičně nebo v pronajatém plaveckém bazénu. Dále pak v průběhu zimní přestávky opravují a připravují lodě na další jachtařskou sezónu.
Začínáme v dubnu
- tréninky se konají na loděnici na Brněnské přehradě
- pravidelné tréninky jsou ve středu
- individuální trénink bude po dohodě s trenérem ve čtvrtek
- Cadet Team se zúčastní závodů pro veřejnost
- víkendové tréninky (když nejsou závodníci Cadet Team na závodech)
- jiný termín tréninku možný vždy po dohodě s trenérem
Kontakt Cadet Team
Trenér CadetTeamu: Ilona Mayerbergová, telefon: +420 737 913 790
TJ Lodní sporty Brno, jachetní oddíl
Rakovecká 30, 63500 Brno
www.cadetteam.eu
Závody pro veřejnost
Termíny závodů: 4. 5. 2011, 18.  5. 2011, 25.  5.  2011, 1.  6.  2011, 8.  6.  2011, 15.  6.  2011, 29.  6.  2011, 31.  8.  2011, 7.  9.  2011, 14.  9.  2011
S přípravami se začíná v 16:00 hod.
Místo konání: loděnice TJ Lodní sporty Brno na Brněnské přehradě.

 

 

Nově přidané